«Юрій Олександрович Побєдоносцев. До 115-річчя від дня народження вченого-ракетника, соратника С. П. Корольова».

22 лютого 2022 р. о 13 год. в Полтавському музеї авіації і космонавтики відбудеться урочистий захід – відкриття виставки «Юрій Олександрович Побєдоносцев. До 115-річчя від дня народження вченого-ракетника, соратника С. П. Корольова».

На виставці будуть представлені оригінальні експонати з фондів музею: документи, світлини, книги з автографами і помітками вченого та інші видання; відвідувачі вперше  матимуть змогу побачити унікальні креслення мінометної установки БМ-13 «Катюша», виконані інженером В. Галковським з бригади Ю.Побєдоносцева наприкінці 1930-х – початку 1940-х рр.

Також пропонуватиметься інформація і деякі матеріали з наукового архіву музею, що стосуються долі одного з перших льотчиків-космонавтів – українців за походженням  – Валентина Бондаренка, уродженця м. Харкова (до 85-річчя від дня його народження). Він трагічно загинув під час підготовки до космічного польоту у березні 1961 р.

До участі у заході запрошені представники громадськості, полтавські музейники, викладачі і студенти Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”, науковці обласної бібліотеки, члени громадських та ветеранських організацій.