ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ Ю. А. ПОБЄДОНОСЦЕВА

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ ПО Ю. А. ПОБЄДОНОСЦЕВУ

 

22 лютого 2022 року у Полтавському музеї авіації і космонавтики відбулося урочисте відкриття виставки «Юрій Олександрович Побєдоносцев. До 115-річчя від дня народження».

Ю. О. Побєдоносцев – один із піонерів ракетної техніки, соратник С. П. Корольова,  вчений, конструктор зі світовим ім’ям.

У житті та діяльності Ю. О. Побєдоносцева полтавський період, який  загалом охоплює 1922-1928 рр., став своєрідним стартовим майданчиком до професійних космічних висот. Саме на цьому періоді зроблено акцент у виставці. На ній представлені світлини, документи, що стосуються родини Победоносцевих, їх роботи і навчання у Полтаві (з сімейного архіву), а також початку діяльності Юрія Победоносцева як члена полтавського гуртка безмоторної планерної авіації, організованого колишнім військовим льотчиком М. А. Комарницьким. Інші оригінальні матеріали з фондових колекцій музею розповідають про роботу Ю. О. Побєдоносцева в Групі дослідження реактивного руху (рос. «ГИРД»), над створенням БМ-13 «Катюша», над розробками у галузі космонавтики, про співпрацю вченого з Ф. А. Цандером, С. П. Корольовим у створенні ракетної техніки, першого штучного супутника Землі та інших космічних апаратів.

Деякі з експонатів – такі, наприклад, як креслення ракетних установок (наземних, авіаційних, БМ-13), передані до музею 1992 року інженером В.М. Галковським, – демонструються вперше.

Під час заходу його учасники вшанували пам’ять льотчика-космонавта Валентина Васильовича Бондаренка, уродженця м. Харків, який в групі перших був відібраний до загону космонавтів, готувався до польоту, але трагічно загинув у березні 1961 р. Цього року 16 лютого виповнилося б 85 років від дня народження В. В. Бондаренка. На виставці йому присвячено  окрему сторінку.

У відкритті виставки  взяли участь полтавські музейники, краєзнавці, представники громадських організацій, небайдужі полтавці.