SpaceX визнала, що не впорається з проектом Starlink за два роки

SpaceX Елона Маска домоглася безсумнівних успіхів у розробці ракет-носіїв, що продемонстрував недавній запуск ракети великої вантажопідйомності Falcon Heavy. Правда, запуск цей був, скоріше, символічним – у космос відправили електромобіль Tesla Roadster. А ось з практичною реалізацією іншого масштабного проекту у SpaceX виникли серйозні проблеми, пише авторитетне видання The Wall Street Journal. Газета засилає на спеціальну заяву самої компанії про труднощі з проектом Starlink.

 SpaceX визнала, що не впорається з проектом Starlink за два рокиВін передбачає виведення до 2020 року на орбіту 4,4 тис супутників для забезпечення доступу до дешевого широкополосного інтернету десятків мільйонів жителів найбільш відсталих регіонів планети. Однак SpaceX визнала нездатність впоратися з цим завданням, повідомивши федеральний уряд про плани запустити в найближчі два роки тільки близько 800 таких супутників.

У заяві для WSJ компанія вказує, що ще не визначилися з технічним забезпеченням та витратами на проект: “З огляду на те, що ми тільки приступили до цієї роботи, ми не знаємо, які будуть витрати … Тому будь-які оціночні розрахунки сторонніх експертів будуть носити вкрай спекулятивний характер “.

Правда, початок створенню мережі Starlink, можна вважати, належить. Незабаром з бази ВПС США Ванденберг (штат Каліфорнія) повинна стартувати ракета-носій Falcon 9, яка доставить на орбіту іспанська супутник PAZ, а також два експериментальних супутника, призначених для цього проекту. І якщо враховувати, що в одному носії Falcon 9 можуть поміститися тільки 3-4 супутника Starlink, то SpaceX доведеться здійснити за кілька найближчих років понад тисячу запусків. Якщо тільки компанія Маска не вирішить використовувати для доставки на орбіту великих груп супутників ракету Falcon Heavy.