SpaceX вивела на орбіту ще 60 інтернет-супутників

Американська компанія SpaceX запустила ввечері в середу, 22 квітня, важку ракету-носій Falcon 9 з 60 міні-супутниками для подальшого розгортання глобальної мережі інтернет-покриття Starlink.  Про це повідомляється на сайті компанії Ілона Маска.

Запуск ракети був здійснений з космодрому NASA на мисі Канаверал в штаті Флорида.

Перша багаторазова ступінь ракети-носія Falcon 9, яка використовувалася вже в четвертий раз, зробила успішну посадку на плавучій платформі Of Course I Still Love You в Атлантичному океані, що знаходилася в 630 км від космодрому.

Це вже сьомий запуск на орбіту групи інтернет-супутників з травня 2019 року, в рамках проекту Starlink.  З урахуванням нинішніх супутників орбітальне угруповання SpaceX становить вже 420 космічних апаратів системи Starlink.  Компанія є найбільшим супутниковим оператором в світі.

Всього SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тисяч космічних апаратів даного типу (а в подальшому з 30 тисяч) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет в будь-якому куточку планети.  Загальна сума інвестицій для реалізації проекту оцінюється в $ 10 млрд.

Ілон Маск повідомляв, що для забезпечення мінімального покриття потрібно, щонайменше, 6 запусків ракет з 60 супутниками, тобто 360 апаратів, а для середнього – 12 запусків, які дозволять створити угруповання з 720 апаратів.