Шоста зала Полтавського музею авіації і космонавтики

«Час досягнень, перемог та рекордів…»

Експозиція шостого залу присвячена сучасній авіації і космонавтиці, видатним подіям другої половини ХХ століття у цих галузях  і тому, як вони пов’язані з Полтавським краєм та його історією.

У цій  залі подаються матеріали про історію, досвід та досягнення Дніпровського ракетно-космічного Центру (м. Дніпро) – одного з провідних у ракетній галузі України.

У зали можна також побачити модель першого реактивного бомбардувальника Ту-16 (за класифікацією НАТО «Борсук»), який знаходився на озброєнні 13-ої гвардійської  важкої  бомбардувальної авіаційної дивізії (з 1946 року вона базувалася у м.Полтава), фрагмент кабіни цього літака, дізнатися про еволюцію розвитку авіаційних крісел для катапультування пілотів під час аварії у польоті.

Окрема частина експозиції присвячена уродженцю Полтавщини, льотчику-космонавту, генерал-лейтенанту авіації, двічі Герою Радянського Союзу Георгію Береговому. Його називали космічним камікадзе. Він – людина-легенда, яка у 60-ті роки підкорила космічний корабель «Союз-3», першим повернувшись на Землю на кораблі такого типу безаварійно. Завдяки цьому була врятована ціла космічна пілотована програма «Союз».

В експозиції зали відтворено фрагмент орбітальної станції, представлені зразки висотно-рятувального скафандру космонавта В.Зудова та термокостюм  – окрема частина  скафандру «Орлан» для виходу у відкритий космічний простір.

У залі представлені набір інструментів для виконання ремонтних робіт у космосі, зразки продуктів харчування космонавтів під час польоту та на орбіті (1970-80 роки).

Відвідувачі мають можливість ознайомитися з унікальним винаходом інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона – електронно-променевою гарматою УРІ, яка  була розроблена з метою проведення випробувань щодо різання, зварювання і напилення різних металів у космосі.

Частина експозиції шостого залу присвячена рекордному перельоту гігана радянського авіапрому АН-124 «Руслан» навколо земної кулі, невідомим сторінкам історії цього проекту і ролі в ньому командира полтавської дивізії дальньої  бомбардувальної авіації генерал-майора Льва Козлова. У вітрині експонуються дипломи рекордів та польотна мапа з рішенням командира в/ч 15650  генерал-майора Л.Козлова на встановлення світового рекорду.