Ровер Perseverance зміг отримати кисень з атмосфери Марса

Марсохід NASA Perseverance з ядерним двигуном здійснив спуск в атмосферу Червоної планети та посадку на її поверхню.

Відеотрансляція події відбувалася на офіційному Ютуб-каналі NASA.

Таким чином, марсохід вагою в одну тону та вартістю $2,7 мільярда досяг місця призначення через сім місяців після старту. Це вже дев’ятий корабель, який успішно висадився на Марсі.

Зниження та посадка космічного модуля з марсоходом відбувалася в автономному режимі, оскільки з командного пункту на Землі немає можливості коригувати його дії – через затримку сигналу на 11 хвилин.

 

Про це повідомляється на сайті американського космічного агентства.

«Зростаючий список відкриттів Perseverance, новітнього шестиколісного робота NASA на марсіанській поверхні, включає перетворення частини тонкої, багатої діоксидом вуглецю атмосфери в кисень»,  йдеться в повідомленні.

Відповідне випробування марсохід провів 20 квітня, на 60-й день перебування на планеті.

Марсохід Perseverance, який NASA запустила на Марс в липні минулого року, зміг отримати кисень з атмосфери планети.

В американському космічному агентстві пояснюють, що це відкриття допоможе в майбутньому забезпечити космонавтів повітрям, придатним для дихання. Атмосфера червоної планети на 96% складається з вуглекислого газу.

Крім того, перетворення місцевої атмосфери на кисень має дозволити в майбутньому виробляти паливо на Марсі. Все це наближає висадку туди людини, відзначають в NASA.

 Perseverance запустили на Марс в липні минулого року на ракеті Atlas V. Мета місії – пошук слідів життя в кратері Єзеро, збір зразків гірських порід і відкладень, а також вивчення клімату планети. 22 лютого ракета здійснила посадку на поверхню Марса. На початку березня марсохід провів свій перший після посадки тест-драйв.

На фото поверхня Марсу зроблена з борту Марсохід Perseverance.

 

(За матеріалами  сайтів https://www.ukrinform.ua та https://www.nasa.gov/ підготував С Дружинін).