“Полтавський шлях на Місяць”

21 червня 2019 р.  в Полтавському музеї авіації і космонавтики відбувся захід “Полтавський шлях на Місяць” з нагоди Дня народження Ю. Кондратюка, та 90 річчя видання його праці “Завоювання міжпланетних просторів” та 50 річчя висадки першої людини на Місяць.

"Полтавський шлях на Місяць"
“Полтавський шлях на Місяць”

21 червня 2019 року виповнилося 122 роки від дня народження Юрія Кондратюка (Олександра Шаргея) – унікального інженера-винахідника, одного з творців теорії космічних польотів.
Доля відомого косміста тісно пов’язана з Полтавою. Тут він народився, тут пройшли його дитячі та юнацькі роки. У нашому місті сформувалася у Юрія Кондратюка (тоді ще Олександра Шаргея) мрія про космічні польоти.
Тому недивно, що саме у Полтаві знаходиться унікальний музей авіаційної та ракетно-космічної тематики, де представлена цікава експозиція, присвячена життю та діяльності нашого славетного земляка – одного з піонерів теоретичної космонавтики, який посів почесне місце серед фундаторів світової космічної науки – К. Ціолковського, Ф. Цандера, Р. Годдарда, Р. А. Ш. Есно-Пельтрі, Г. Оберта.в Полтавському музеї авіації і космонавтики відбувся захід з нагоди Дня народження Ю. Кондратюка
21 червня у Полтавському музеї авіації і космонавтики відбувся захід з нагоди дня народження Юрія Кондратюка, 90-річчя видання його праці «Завоювання міжпланетних просторів» та 50- річчя висадки першої людини на Місяць. Присутні прослухали цікаві доповіді, присвячені цим знаменним подіям, стали учасниками відкриття виставки та презентації фотозони музею, змогли побачити оригінальні сторінки рукопису наукової праці вченого «Завоювання міжпланетних просторів».

Прикметно, що ім’я славетного земляка носить і Полтавський національний технічний університет – один із провідних закладів вищої освіти, флагман української науки, який вражає динамікою свого розвитку. У стінах ПолтНТУ згадують ім’я Юрія Кондратюка, вшановуючи його внесок у розвиток вітчизняної та світової інженерної думки. На території університету до 120-річчя видатного ученого за ініціативи ректора В. Онищенка було відкрито пам’ятник Кондратюку (автори – викладачі нашого університету: архітектор А. Канюк і скульптор В.Голуб).

«Першотравневий проспект починається і закінчується пам’ятниками Юрію Кондратюку»,– часто любить повторювати Керівник Полтавського музею авіації і космонавтики А. Пушкарєв.

в Полтавському музеї авіації і космонавтики відбувся захід з нагоди Дня народження Ю. КондратюкаУ цих словах є доля істини: адже музей і університет єднає давня тривала дружба, що дає плідні наукові плоди. Співпрацю музейних працівників і науково-педагогічного колективу ПолтНТУ започаткувала багато років поспіль фундатор кафедри українознавства, культури та документознавства, кандидат історичних наук, доцент Н.К. Кочерга (на превеликий жаль, нині покійна).

Керівник музею А. Пушкарєв, завідувач науково-дослідним сектором науково-освітньої роботи музею І. Пістоленко є постійними почесними гостями засідання студентського круглого столу, присвяченого Міжнародному дню польоту людини в космос, який уже став традиційним. Студентство університету часто відвідує музей, знайомиться з його експозиціями, дізнаючись багато нового і цікавого.в Полтавському музеї авіації і космонавтики відбувся захід з нагоди Дня народження Ю. Кондратюка
Керівник музею, його співробітники разом з ректором ПолтНТУ В.Онищенком, науково-педагогічним колективом завжди беруть участь у покладанні квітів до пам’ятника Юрію Кондратюка на пошанування його ролі в розвитку світової інженерної думки. Цього року традиція теж не була порушена.
Викладачі ПолтНТУ разом зі співробітниками Полтавського музею авіації і космонавтики роблять одну велику справу – виховання молоді на прикладах життя славетних людей. Доля Юрія Кондратюка є прекрасним свідченням незламності духу, віри у свою мрію, яка стала сенсом діяльності визначного дослідника і винахідника.

Людмила Чередник