Нові космічні горизонти “СИЧ-2-30”

Державне космічне агентство України, яке нещодавно очолив Володимир Тафтай, на початку 2021 року представило концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки. Згідно з нею, передбачається здійснення повномасштабної співпраці з приватним сектором економіки. Очільник відомства наголошує на тому, що нова програма набагато практичніше та результативніша, ніж усі попередні. Він переконаний, що в межах її виконання вдастся розширити міжнародну співпрацю. 

Володимир Тафтай підкреслює, що Державне космічне агентство, як і вся Україна, у своїй діяльності орієнтується на Європу. За його словами, космічний сектор держави забезпечений усіма необхідними ресурсами для того, аби стати повноцінним членом Європейського космічного агентства та зробити українську космічну галузь більш практичною.

В інтерв’ю Укрінформу очільник Державного космічного агентства розповідає про сучасний стан української космічної галузі та перспективи її розвитку в майбутньому, прояснює роль роботи над супутником “Січ-2-30” у налагодженні міжнародних зв’язків, коментує, як пандемія COVID-19 вплинула на міжнародний “космічний ринок”, розмірковує над ініціативами Ілона Маска та наголошує на тому, що космічний туризм незабаром буде доступний кожному охочому.

“Космічний апарат “Січ-2-30” складений і проходить випробування. Він буде готовий для відправки з пускового майданчика SpaceX у грудні 2021 року”, – сказав В.Тафтай.

Він також зауважив, що супутник відіграє значну роль у налагодженні співпраці України з міжнародними партнерами. Це перший український супутник, який буде запущено за останні десять років.

Голова ДКАУ підкреслив, що для інтеграції України в Європейське космічне агентство (ЄКА) треба розвивати спільні проекти та програми з європейськими партнерами. За його словами, “Січ-2-30” буде частиною однієї з таких програм на шляху вступу в ЄКА .

Окрім цього, голова Держкосмосу пояснив, чому супутник, який мав назву “Січ-2-1” перейменували в “Січ-2-30″. Це сталося тому, що цьогоріч ми відзначаємо тридцятиріччя з Дня Незалежності України. Оскільки ми плануємо запустити супутник цього року, вирішили його так перейменувати”, – розповів голова відомства.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський поставив перед Мінстратегпромом завдання вивести на навколоземну орбіту космічний апарат дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) “Січ 2-30” до кінця цього року. Україна вже мала на орбіті свої космічні апарати: супутники оптичного ДЗЗ “Січ-1”, “Січ-2” та радіолокаційного ДЗЗ “Океан-О”. Ці космічні апарати виводилися у космос в період з 1995 до 2011 року.

(За матеріалами мультимедійної платформи іномовлення України «Укрінформ»

підготував та розмістив С.Дружинін)