Ми сумуємо…

 

У перші дні листопада 2021 року пішов із життя наш колега Шафарчук Сильвестр Гордійович. Він працював у Полтавському музеї авіації і космонавтики з 1989 року. Віддав музейній справі понад 28 літ. Працював завжди натхненно, віддавав роботі багато сил  та енергії.

Народився Сильвестр Гордійович 17 вересня 1937 року у поліському селі Полиці Камінь-Каширського району на північному сході Волині. Успішно закінчив місцеву школу, потім відправився на навчання до Одеси. Мріяв про професію лікаря. Тому вступив до Одеського Військово-морського медичного училища. Однак після реорганізації училища його курсантам запропонували обрати інші вищі навчальні заклади міста. Сильвестр Гордійович обрав Артилерійське училище.  По його закінченні пройшов усі ступені армійської служби. У 1969 році був прийнятий до Артилерійської військової академії у тодішньому Ленінграді (тепер – Санкт-Петербург) і успішно закінчив її у 1973 році. Йому пропонували залишитися на викладацькій роботі в академії. Однак він обрав службу у військах.

З 1979 року гвардії підполковник Шафарчук С. Г. виконував обов’язки начальника Ракетних військ і артилерії (РВіА) 79 ТД, був командиром 744-го гвардійського самохідно-артилерійського полку  (САП у ГРВ у Німеччині). За добре засвоєння та вміле застосування ракетного комплексу «Точка» Сильвестра Гордійовича Шафарчука нагородили орденом Червоної Зірки. Він був також відзначений за службу багатьма медалями.

З 1985 року служив на посаді начальника військової кафедри Полтавського інженерно-будівельного інституту  (пізніше – Полтавського технічного університету, нині це – Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»).

Був демобілізований зі Збройних Сил у 1989 року. І з того часу присвятив себе діяльності на ниві музейництва. За багаторічну сумлінну працю з формування музейних фондів, наукового архіву, спеціалізованої бібліотеки та популяризації досягнень представників Полтавщини й України у галузі ракетно-космічної науки і техніки Сильвестр Гордійович неодноразово нагороджувався грамотами, подяками, грошовими винагородами, відзнаками Асоціації музеїв космонавтики (АМКОС), Національного космічного Агентсва України (НКАУ), обласної і міської влади, а також керівництва Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, Полтавського музею авіації і космонавтики.

Навіть після уходу на відпочинок С. Г. Шафарчук цікавився справами музею, брав участь у найважливіших музейних заходах.

Сильвестр Гордійович, як він сам говорив, любив свою роботу і родину. Він мав трьох доньок і сина, онуків і правнуків.

Всі, хто співпрацював з Сильвестром Гордійовичем Шафарчуком, ставилися до нього з глибокою повагою.

Світла пам’ять Сильвестру Гордійовичу Шафарчуку! Його колеги згадуватимуть його як доброго товариша, талановитого музейника і гарну людину.

Колектив Полтавського музею авіації і космонавтики

2 листопада 2021 року