«Каденюк і Полтавщина»

28 лютого 2023 року у Полтавському музеї авіації і космонавтики (ПМАіК) відбувся урочистий захід з нагоди 72-річчя від дня народження першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка. 5 років тому український космонавт пішов із життя. 25 років тому він уперше відвідав Полтаву та Полтавщину після успішного закінчення космічної місії STS-87 у складі міжнародного екіпажу на американському космічному кораблі «Колумбія» (у листопаді-грудні 1997 року).

З нагоди цих дат у ПМАіК відбулися:

– просвітницьке зібрання;

–  презентація виставки «Каденюк і Полтавщина» (представлені світлини, книги з автографами і дарчими написами космонавта, емблеми місії, документи, публікації в полтавських виданнях  про візити «зоряного» гостя – з фондів  і спеціалізованої книгозбірні музею;

–  організований перегляд документального фільму «Перший космонавт незалежної України. Пишемо історію» (UA), присвяченого Л. К. Каденюку, його  життю, професійній діяльності і візитам на Полтавщину, та відеосюжету полтавських телевізійників про зустріч Л.Каденюка з І.Балюком і мешканцями села Радивонівки Великобагачанського району.

У заході взяли участь представники громадських організацій, полтавські музейники, небайдужі полтавці, внутрішньо переміщені особи (з Лисичанська), блогери, журналісти.

Фото: Сергій Олейніченко

Редактор матеріалу к.військ. наук,  доцент, провідний науковий співробітник музею  Дружинін С.В.