«Червона троянда маленького принца»

Полтавський музей авіації і космонавтики вкотре став майданчиком визначної  мистецької події. Восьмий рік поспіль, спільно з Полтавським академічним театром ляльок та Полтавською обласною бібліотекою для дітей імені Панаса Мирного, у нашому музеі був проведений  музейно-мистецький фест «Червона троянда Маленького Принца» з нагоди дня народження Антуана де Сент-Екзюпері, всесвітньовідомого французького письменника і авіатора.

   Заход відкрив завідувач Полтавського музею авіації і космонавтки Андрій Пушкарєв. Він розповів про останній політ Льотчика та задався питанням «Ким був Екзюпері?»:  – Авіатором? – Письменніком? – Художником – графиком? – Теологом?

Про найцікавіші факти із життя льотчика, філософію, кохання класика говорив кандидат історичних наук Владлен Орлов.

В рамках традиційного музейно-мистецького фесту «Червона троянда маленького принца» відбулося відкриття персональної виставки книжкової графіки «Казки для Іванка» старшого викладача кафедри образотворчого мистецтва факультету педагогічної і мистецької освіти ПНПУ імені В.Г. Короленка Олени Перепелиці.

 

Олена Перепелиця є автором чисельних  графічних композицій, ілюстрацій до дитячих книжок, дизайн-макетів поліграфічної продукції.

Священник Миколай Довганич розповів гостям заходу про осмислення творчості Антуана де Сент-Екзюпері, зокрема про його твір «Цитадель» та його духовне значення для читача.

Захват і овації відвідувачів викликала виставка  робіт  «Мистецтво маленьких кроків» юних вихованців  творчої майстерні під керівництвом Ігоря Шипуліна.

Також у рамках музейно –мистецького фесту виставку книжок «Всесвіт Великого Екзюпері та його Маленького Принца» організували співробітники  Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного.

Доповнили імпрезу акторки   театру ляльок. Емоційно і зворушливо  вони зачитали епістолірій мужнього льотчика сповнений патріотизму, любові до Франції.

Ще однією локацією, без перебільшення ,  родинного  літнього вечора став затишний дворик нашого музею.

На імпровізовану зелену сцену завітали полтавські  барди та поети, зокрема,  Юлія  Стиркіна, Ігор Нікітін, Людмила Костенко, Яков Купинський та інші.

(за матеріалами прес-релізу)