Ювілейна віртуальна виставка карикатури Карлюка у Космосі. П’ять років разом!!!

Карлюка у Космосі. П’ять років разом!!!

Спільний проект Української асоціації карикатуристів “Карлюка” та Полтавського музею авіації і космонавтики, віртуальна виставка карикатури ГУМОР І КОСМОС 2020 та презентація ретроспективної виставки “Гумор і Космос – 5 років, політ нормальний” 2016-2020″

«Карлюка» жила! «Карлюка» живе! «Карлюка» буде жити!

1 квітня – день знаковий не лише для карикатуристів Полтави, України, але й для шанувальників цього мистецтва в усьому світі. Адже виставка карикатур «Карлюка» є міжнародною. За два десятки років її існування у нашому місті побували зі своїми творами карикатуристи з США і Великобританії, Росії і Китаю, Туреччини і Сербії, Словенії і Польщі, Німеччини і Франції… І ще багатьох-багатьох країн – великих і малих – тих, де знають про Полтаву по її славній історії і тих, де дізналися саме завдяки «Карлюці». Подорожувала світом і сама наша «Карлюка».

На жаль, цього разу вперше за всю історію виставки ми не можемо зібратися разом. Не можемо потиснути один одному руку і обнятися як старі добрі друзі. Але!..

1 квітня «Карлюка», як і завжди, збере нас разом!

І це не першоквітневий жарт!

Збере, бо є така прекрасна штука як Інтернет, є соцмережі, є ФЕЙСБУК, який і стане цього року майданчиком для нашої чергової зустрічі з прекрасним світом карикатури. Тож можна з упевненістю говорити, що наша «Карлюка» не знає кордонів і в той час, як більшість країн світу закривають їх від коронавірусу, ми відкриваємо свої кордони для гумору і сміху. Бо лише людина з почуттям гумору, людина оптимістична здатна здолати усі перешкоди, усі труднощі. Зокрема й ті, які постали перед нами зараз.

За роботами художників-карикатуристів і цього разу можна легко побачити, що навіть у різних куточках планети люди розуміють один одного за мовою карикатури. Вона не потребує перекладу. Тож «Карлюка» своїми гострими темами продовжує привертати увагу світової спільноти до наших спільних проблем. З цікавістю подивимося і на роботи українсько-білоруського карикатуриста Олега Гуцола. Він нині живе і працює в Білорусі, але сам уродженець сусідньої Кіровоградської області, де творчу діяльність починав і як журналіст районної газети. А от як карикатурист друкувався і в полтавських газетах, був постійним автором славнозвісного «Перця». Тепер же «Карлюка» представляє його кращі роботи в рамках персональної виставки.

Відтак вкотре хочу нагадати слова організатора і натхненника усіх перемог «Карлюки» Михайла Шлафера:

– Карикатура діє як провідник ідей – філософський, візуальний. Люди однаково сміються як в Україні, так і де-небудь у джунглях Бразилії чи на півночі Аляски – на різних кінцях земної кулі. А образ мислення і бажання посміхнутися роблять карикатуру такою універсальною для усіх народів і різних культур. Хороша ж карикатура повинна піднімати людину до добра.

Тож добра вам і щастя!

Віталій СКОБЕЛЬСЬКИЙ,
письменник-гуморист, беззмінний член журі конкурсу карикатур «Карлюка»